Přirozený porod

Porod je významným okamžikem v životě. Připravte se na něj, i na období po porodu. Pokuste se zbavit svých obav a hledejte informace, které mohou pomoci. Mohou to být konzultace s odborníky na těhotenství a porod (lékaři, porodní asistentky, duly), mohou to být knihy, nebo relevantní internetové zdroje. Doporučujeme třeba tyto:

Těhotenství, porod a šestinedělí:

Ina May Gaskin: "Zázrak porodu", Karin Pirc: "Matka a dítě -praktické rady pro zdraví a výchovu z pohledu ajurvédské medicíny", Michel Odent: "Znovuzrozený porod", Michel Odent: "Porod a budoucnost homo sapiens", Frederick Leboyer: "Porod bez násilí", Deepak Chopra: "Magické začátky, okouzlené životy", Ingeborg Stadelmann: "Zdravé těhotenství, přirozený porod", Blanka Čermáková: "K porodu bez obav", Vivian Lunny: "Vůně života - aromaterapie pro těhotenství a zdravý životní styl", Jana Doležalová: "Hovory s porodní bábou", Laura Gutmanová: "Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem", Penny Simkin: "Partner u porodu", Porodní příběhy

Kojení: Ina May Gaskin: "Průvodce kojením"

Péče o děti, výchova: Jean Liedloffová: "Koncept kontinua", Meredith F. Smallová: "Naše děti, naše světy", William Sears: "Kontaktní rodičovství", Harvey Karp: "Nejšťastnější miminko v okolí", Malika Chopra: "100 slibů mému dítěti", Naomi Aldort: "Vychováváme a rosteme s dětmi", Julia Dibbernová: "Miminka v bezpečí"

Dlouhé roky, strávené na porodním sále,  mě stále nutí k zamyšlení nad otázkou způsobu pomoci rodící ženě. Vyhýbám se  lékařským intervencím v první době porodní, zbytečným dirupcím vaků blan, urychlováním porodů oxytocinem a vyvoláváním porodů bez závažné indikace. Raději rodící ženu podpořím psychicky, uklidním ji a dodám důvěru ve vlastní schopnost porodit dítě. Porod je tak mimořádný okamžik v životě , že stojí za to o něm ve dne i v noci přemýšlet , naslouchat rodící  ženě a uvědomovat si její přání klidného a nerušeného porodního období.

Vytvořte si webové stránky zdarma!